Tuna KİREMİTÇİ

Müziğe Galatasaray Lisesi’nde okurken, Fikret Kızılok, Bülent Ortaçgil, Tom Waits, Jacques Brel gibi sanatçılardan etkilenerek başladı. İlk profesyonel grubu Kumdan Kaleler dağıldıktan sonra bir süre müzikten uzaklaştı ve çok satar romanlar yazdı. Çeşitli ödüllere değer görülen iki albümde şarkılarını Yıldız Tilbe, Jehan Barbur, Sena Şener, Pamela, Öykü Gürman, Özge Fışkın, Tuvana Türkay gibi solistlerle seslendirdi.

Read More

SAMİDA

“Üç kız kardeş” anlamına gelen SAMİDA, müzisyen bir babanın kızları olan Damla, Yudum ve Tamara Şahin’in müzik yolculuğudur. Karadeniz’den Kafkasya’ya uzanan bir yelpazenin ezgilerini kimi zaman enstrümanlarıyla kimi zaman sesleriyle harmanlayıp müzikseverlere sunar. Samida, çok sesli/polifonik yapısıyla günden güne çalışmalarına yenilerini ekleyen bu heyecan dolu yolda ilerlemekte ve insanlara ilham verip onların ruhlarına dokunmayı amaçlamaktadır.

Read More

Emine FİDAN

Çocukluk hayali olan müzik öğretmenliğini ikinci üniversitesi olarak bölüm birinciliğiyle bitiren Emine Fidan, bir yandan müzik öğretmenliği yaparak yeni nesil yetenekler yetiştirmekte, bir yandan da müzik tutkusunu dijital platformlarda sergilemektedir. Sosyal medyadaki serüvenine başladığı ilk andan itibaren sesi ve flütü ile sergilediği performanslar TikTok global ve TikTok Türkiye resmi hesaplarında paylaşılmaya uygun görüldü ve bu

Read More