Bilal EREN

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

1977 İstanbul doğumludur. Lisans eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde, yüksek lisansını Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Enformatik Bölümü Bilgisayar Ortamında Sanat ve Tasarım Programı’nda tamamladı. Doktora çalışmaları için ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve İletişim Çalışmaları Programı’nı seçti.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde; Teknoloji ve toplum, sosyal medya analizi, dijital yayıncılık uygulamaları ve internet sosyolojisi gibi dersler verdikten sonra halen İstanbul Medipol Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda, Türkiye’de kamu ve yerel yönetimlere özel dijital okur & yazarlık eğitimleri veren Dijital Hayat Akademisi’nin kurucusu ve eğitmenidir.

Mobil teknolojiler ve dijital yayıncılık üzerine yazılımlar geliştiren Bilal Eren, halen bu dikey alanlarda çalışan BizTim Bilim Teknolojileri şirketinin sahibidir.

Teknoloji, internet ve sosyal medyanın daha geniş anlamda dijitalleşmenin hayatımıza etkilerini gündem yapan DijitalHayat. TV YouTube kanalının genel yayın yönetmenliğini de yapan Bilal Eren, 2014 yılından beri her cuma TRT Radyo1’de “Dijital Hayat” isimli programı hazırlayıp, sunmaktadır.