Can UYSAL

GİRİŞİMCİ/AKADEMİSYEN

Türk eğitim gönüllüsü. Girişimci ve akademisyendir. 2015 – 2016 yılında eğitime başlayan Biltes Koleji’nin kurucusu ve aynı zamanda 2010 yılında eğitime başlayan Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ve Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Can Uysal 27.07.1982 tarihinde Mersin’de doğdu. 2009’da Ege Üniversitesi İktisat Fakültesinden ekonomist olarak mezun oldu ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını bitirdi. Halen Sakarya Üniversitesi İktisat Fakültesinde doktorasını yapan Can Uysal ilk olarak iş hayatına 2001’de Devlet Planlama Teşkilatı DPT’de Proje sorumlusu olarak başladı. 2001 yılından sonra teknoloji ve IT şirketlerinde görev yapmaya başlayan Can Uysal, 2003 yılına kadar İndex Firması İzmir Bölgesinde çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2003 – 2007 yılları arasında Bimeks Bilgi İşlem AŞ’de Bölge Eğitim Sorumluluğu yapan Can Uysal böylece eğitim sektörüyle de profesyonel anlamda ilk tanışıklığını gerçekleştirmiş oldu. Sonraki yıllarda Fransız ve Amerikan şirketlerinde Almanya ve Yunanistan başta olmak üzere birçok ülke de proje sorumluluğundan başlayarak iş analistliğine oradan da bölge satış müdürlüğüne kadar yükseldi. 2010 yılında babası Doç. Dr. Cevdet Uysal‘ın vasiyetini yerine getirmek için Türkiye’ye dönen ve Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ve Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Genel Sekreterliğine başlayan Can Uysal o tarihten bu yana genel sekreterlik görevinin yanı sıra mütevelli heyet başkan vekilliği görevini de sürdürmektedir. Aynı zamanda öğretim görevlisi olan Can Uysal başta Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi olmak üzere birçok üniversite de ders vermektedir.

Eğitim kalitesine büyük önem veren Can Uysal, eğitimin temelden henüz daha anaokulundan başlaması gerektiği inancıyla 2015 yılında Biltes Eğitim Grubu’nu kurmuştur. 5 şubesiyle 1500’den fazla öğrenciye hizmet veren Biltes Eğitim Grubu’nun altında 3 international pre-school, anaokulları, hazırlık sınıfları, ilkokullar ve ortaokullar bulunmaktadır.

Dünya’daki tüm eğitim sistemlerini inceleyen ve bu yönde yaptığı çalışmaları da kitap haline getiren ve okullarında bu metotları uygulayan Can Uysal planladığı eğitim çalışmalarıyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam etmektedir.

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin yanında profesyonel iş hayatındaki başarılarıyla ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlardan 57 ödül almıştır. Türkiye’nin en genç yöneticilerinden olan Can Uysal en başarılı 50 Türk genç girişimcisi arasında gösterilmektedir.