Abdulkadir Özbek

Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

1983 Ankara doğumludur. 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Kariyer Danışmanlığı Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. İşletme Bölümü alanında da doktora çalışmasına devam etmektedir.

– Üniversite öğrencisi iken 2004 yılında Personal Development Academy (Kişisel Gelişim Akademisi) şirketini kurmuştur.

–Şu ana kadar Türkiye’nin 81 ilinde 200.000’i aşkın kişiye eğitim vermiştir.

–“Her Hafıza İlgi İster” ve Dört Çeker Hafıza” isimli online hafıza eğitimleri ve SEBİT’le birlikte geliştirdiği “HızlıGO” isimli online hızlı okuma eğitimleri mevcuttur.

–Türkiye’de 102 üniversitede eğitim veren ilk ve tek eğitimcidir.

– 2011 yılında 44 ülkede düzenlenen Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın Türkiye ayağında en başarılı 10 girişimciden birisi seçilmiştir.

-2016 yılında 14 milyonu aşkın oyun kullanıldığı Türkiye Gençlik Ödülleri’nde eğitim alanında yaptığı çalışmalarla Gençlik Özel Ödülü’ne layık görülmüştür.

-2016 yılında Birleşmiş Milletler Kadın Komisyonu ( UN WOMEN ) davetiyle TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) mensubu milletvekillerine eğitim vermiştir.

– Boğaziçi Üniversitesi, MEF Üniversitesi ve ODTÜ’nün birlikte düzenlediği Eğitimde Gelecek Kongresi’nin danışma kurulu üyesidir.

-Şu anda 2012 yılında kurduğu Vizyon Kolejinde yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır.