Way Out - Çıkış Yolu

TEDxAnkara - Way Out / Çıkış Yolu

İlk etkinliğini “Dream of You” teması ile düzenlediğimiz TEDxAnkara şimdi de “Way Out – Çıkış Yolu” teması ile ilham veren fikirleri sizlerle buluşturacak. Yaşamımızda her birimizin çıkış yolu aradığı eşsiz anlar vardır. Kimi zaman farkında olduğumuz bir arayış iken kimi zaman ise farkında olmayız arayışımızın. Yaşadığımız sorunlardan ve zorluklardan çıkış yollarımızı hep birlikte tartışacak ve TEDxAnkara topluluğuna katkı vereceğiz. 12 Konuşmacı ve 3 sahne performansı ile 6 Ocak 2019 tarihinde Yenimahalle Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde buluşmak üzere…

ETKİNLİK PROGRAMI

TEDxAnkara "Way Out / Çıkış Yolu" Timeline

KAYIT

Katılımcıların etkinlik alanına girişleri, bilet ve kimlik kontrolleri, e-posta ve telefon numarası kontrolleri ile eksik iletişim bilgilerinin tamamlanması vb. Tüm katılımcılarımızın etkinlik günü mümkün olduğunca erken kayıt işlemlerini tamamlamak üzere etkinlik mekanında olmaları önemle rica olunur.

10:00 - 12:45

AÇILIŞ

1- Açılış Videoları, 2 - TEDxAnkara Açılış Konuşması. (Tüm katılımcıların en geç 12:40 itibari ile salondaki yerlerini almaları önemle rica olunur)

12:45 - 13:00

1. OTURUM

1 - Samida, 2 - Doç. Dr. Çağhan KIZIL, 3 - Doğu Deniz Uğur, 4 - Emrah Baki Başoğlu, 5 - Dr. Gökçen Erdoğan.

13:00 - 14:15

NETWORKING / COFFEE BREAK

Fuaye alanlarında yer alan ikramların eşliğinde katılımcıların birbirleri ile tanışmaları ve dinledikleri fikirler üzerine sohbet etmeleri beklenmektedir.

14:15 - 15:00

2. OTURUM

1 - Utku Barış ANDAÇ, 2 - Aydilge, 3 - Dr. Oğuzhan AYGÖREN, 4 - Doç. Dr. Burcu ÖZSOY, 5 - M. Tınaz TİTİZ.

15:00 - 16:15

NETWORKING / COFFEE BREAK

Fuaye alanlarında yer alan ikramların eşliğinde katılımcıların birbirleri ile tanışmaları ve dinledikleri fikirler üzerine sohbet etmeleri beklenmektedir.

16:15 - 17:00

3. OTURUM

1 - Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR, 2 - Afife KÜÇÜKBENLİ, 3 - Prof. Dr. Uğur BATI, 4 - Öykü GÜRMAN, 5 - Ayşe Deniz GÖKÇİN.

17:00 - 18:15

KAPANIŞ

Tüm TEDxAnkara gönüllüleri, konuşmacıları ve performans sanatçılarının katılımı ile kapanış.

18:15 - 18:30

KONUŞMACILAR

TEDxAnkara | Way Out - Çıkış Yolu Konuşmacıları

Prof. Dr. Uğur BATI

Akademisyen / Yazar

Can UYSAL

GİRİŞİMCİ/AKADEMİSYEN

Dr. Gökçen ERDOĞAN

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Bilal EREN

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Serkan KARAİSMAİLOĞLU

SİNİRBİLİMCİ

Doğu Deniz UĞUR

Yazılım Geliştirici

Öykü GÜRMAN

Müzisyen, Sinema ve Dizi Oyuncusu

Dr. Oğuzhan AYGÖREN

Girişimci / Akademisyen

Emrah Baki BAŞOĞLU

Koşu Elçisi / Öğretmen

Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR

Danışman / Akademisyen

M. Tınaz TİTİZ

Mühendis / Yazar

SAHNE PERFORMANSLARI

PERFORMER

Ece MUMAY

SAHNE PERFORMANSI

TriOnStage

SAHNE PERFORMANSI

SesVerSus

SAHNE PERFORMANSI

TEDxAnkara Blog

Blog Yazıları

TEDxAnkara Nedir?

“Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan TED lisansı altında, bağımsız olarak Ankara’da 2018 yılı Mart ayından bu yana düzenlenmekte olan TEDxAnkara, birbirinden değerli fikirleri toplumumuzla buluşturuyor. Etkinliklerde konuşmalar, sahne gösterileri, vb. programlara yer veriliyor. Ankara’da bağımsız bir TEDx topluluğu oluşturma gayesi ile düzenlenen TEDxAnkara,  herhangi bir kar amacı gütmemektedir.

TEDx Nedir?

TEDx, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme, tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TED Talks ve TEDx Talks videoları şimdiye

TED Nedir?

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende

ETKİNLİK BİLETİ

TEDxAnkara Biletleri

ULAŞIM

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi

Belediye Otobüsü

Kızılay'dan kalkan 220-3 veya 221-3 numaralı belediye otobüsleri ile Nazım Hikmet durağında inerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro

Metro'nun Hastane durağında indikten sonra 13 dakikalık yürüyüş ile Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'ne ulaşabilirsiniz.

Konaklama

Şehir dışından katılacak misafirlerimiz, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'ne yürüyüş mesafesinde bulunan; Hilton Garden Inn Ankara Gimat otelde konaklayabilirler.