TEDxAnkara - Backstage Konuşmaları Yayınlandı!

Backstage / Sahne Arkası

TEDxAnkara - Backstage

Daha önce “Dream of You” ve “Way Out” teması ile düzenlediğimiz TEDxAnkara şimdi de “Backstage – Sahne Arkası” teması ile ilham veren fikirleri sizlerle buluşturacak. Hayat gerçekten gördüğümüz gibi mi? Dünyada olan olaylar sahiden gördüklerimizle mi sınırlı? Arka planda ne olduğunu hiç düşünüyor muyuz? Ya hiçbir şey düşündüğümüz ve gördüğümüz gibi değilse? Şimdi sahne arkasına bakıp düşünme vakti… Hep birlikte tartışacak ve TEDxAnkara topluluğuna katkı vereceğiz. Birbirinden değerli konuşmacılarımız ve sürpriz sahne performanslarımız ile 28 Eylül 2019 tarihinde Bilkent Odeon‘da buluşmak üzere…

ETKİNLİK PROGRAMI

TEDxAnkara "Backstage" Timeline

KAYIT

Katılımcıların etkinlik alanına girişleri, bilet ve kimlik kontrolleri, e-posta ve telefon numarası kontrolleri ile eksik iletişim bilgilerinin tamamlanması vb. Tüm katılımcılarımızın etkinlik günü mümkün olduğunca erken kayıt işlemlerini tamamlamak üzere etkinlik mekanında olmaları önemle rica olunur.

13:00 - 17:00

AÇILIŞ

1- Açılış Videoları, 2 - TEDxAnkara Açılış Konuşması. (Tüm katılımcıların en geç 17:40 itibari ile salondaki yerlerini almaları önemle rica olunur)

17:50 - 18:00

18:00 - 19:15

1. Haluk TATAR, 2. Tunç BERKMAN, 3. Bilal EREN, 4. Osman BÖRÜTECENE, 5. TriOnStage

1. OTURUM

NETWORKING / COFFEE BREAK

Fuaye alanlarında yer alan ikramların eşliğinde katılımcıların birbirleri ile tanışmaları ve dinledikleri fikirler üzerine sohbet etmeleri beklenmektedir.

19:15-19:45

2. OTURUM

1. Ece MUMAY, 2. Ferhunde ÖKTEM, 3. Türker TOKER, 4. Murat BİLECENOĞLU, 5. Yasemin SAKALLIOĞLU, 6. Serkan KARAİSMAİLOĞLU

19:45 - 21:15

NETWORKING / COFFEE BREAK

Fuaye alanlarında yer alan ikramların eşliğinde katılımcıların birbirleri ile tanışmaları ve dinledikleri fikirler üzerine sohbet etmeleri beklenmektedir.

21:15 - 21:45

3. OTURUM

1. Ramazan YUMRUTEPE, 2. Can UYSAL, 3. Tuğçe AKBAŞ, 4. Umut YILDIZ, 5. Cansu GAYTANCIOĞLU, 6. SesVerSus

21:45 - 23:15

KAPANIŞ

Tüm TEDxAnkara gönüllüleri, konuşmacıları ve performans sanatçılarının katılımı ile kapanış. Bir sonraki TEDxAnkara etkinliğinin ilanı.

23:15 - 23:30

KONUŞMACILAR

TEDxAnkara | Backstage Konuşmacıları

Cansu GAYTANCIOĞLU

ONARAN/TASARIMCI

Umut YILDIZ

ASTROFİZİKÇİ

Ferhunde ÖKTEM

KLİNİK PSİKOLOG

Haluk TATAR

YAZAR

Murat BİLECENOĞLU

SU BİLİMCİ

Türker TOKER

AKADEMİSYEN

Osman BÖRÜTECENE

FELSEFECİ

Bilal EREN

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

Tunç BERKMAN

YÖNETİCİ

Serkan KARAİSMAİLOĞLU

SİNİRBİLİMCİ

Can UYSAL

GİRİŞİMCİ/AKADEMİSYEN

Tuğçe AKBAŞ

Yapısal Tasarım ve Ar-Ge Koordinatörü

SAHNE PERFORMANSLARI

PERFORMER

Ece MUMAY

SAHNE PERFORMANSI

TriOnStage

SAHNE PERFORMANSI

SesVerSus

SAHNE PERFORMANSI

Ramazan YUMRUTEPE

SAHNE PERFORMANSI

TEDxAnkara Blog

Blog Yazıları

TED Nedir?

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende

TEDx Nedir?

TEDx, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme, tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TED Talks ve TEDx Talks videoları şimdiye

TEDxAnkara Nedir?

“Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan TED lisansı altında, bağımsız olarak Ankara’da 2018 yılı Mart ayından bu yana düzenlenmekte olan TEDxAnkara, birbirinden değerli fikirleri toplumumuzla buluşturuyor. Etkinliklerde konuşmalar, sahne gösterileri, vb. programlara yer veriliyor. Ankara’da bağımsız bir TEDx topluluğu oluşturma gayesi ile düzenlenen TEDxAnkara,  herhangi bir kar amacı gütmemektedir.

ETKİNLİK BİLETİ

TEDxAnkara Biletleri

STANDART

TL90-150

Konferans Bileti (1-2-3-4-5. Kategoriler)

Hediye Çantası

Coffee Break

Katılım Sertifikası (Online)

90-120-150 TL

İNDİRİMLİ

TL60-150

Konferans Bileti (1-2-3-4-5. Kategoriler)

Hediye Çantası

Coffee Break

Katılım Sertifikası (Online)

60-75-90-120-150 TL

VIP

TL150

Konferans Bileti (1. Kategori)

Hediye Çantası / Coffee Break

Katılım Sertifikası (Online)

TEDxAnkara Book Club

60-75-90-120-150 TL

ULAŞIM

Bilkent Odeon

Belediye Otobüsü

Bilkent Odeon'a belediye otobüsü ile gelmek isteyen katılımcılar Güvenpark'tan kalkan 111 ve 175 numaralı EGO otobüsleri ile ulaşım sağlayabilirler.

Metro

Bilkent Odeon'a metro ile ulaşım sağlamak isteyen katılımcılarımız metroda "Bilkent" istasyonunda indikten sonra Odeon'a ring, belediye otobüsü, taksi vb. ile ulaşım sağlayabilirler.

Dolmuş

Bilkent Odeon'a dolmuş ile gelmek isteyen katılımcılarımız Bilkent dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirler.

Odeon Hakkında

2. Odeon, 1992 yılında mimar Erkut Şahinbaş ve Alpay Güleyen tarafından tasarlanmıştır. 1993 yılında Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülleri Jürisi'nce proje dalında başarı ödülü kazanmıştır. 1999 yılında inşaatı tamamlanarak kullanılmaya başlanmıştır. Bilkent Üniversitesi kampüsünün akademisyen lojmanlarının bulunduğu bölgeye inşa edilen yapının doğal etkenlerden korunması için üzeri kapatılırken kenarları açık bırakılarak izleyicilerin arka planda doğa görünümüyle başbaşa kalması ve yapının tam bir amfitiyatroya dönüşmesi sağlanmıştır. Odeon amfitiyatro olarak yapıldığından lütfen etkinliğe gelirken kalın giysiler giyiniz. Cumartesi günü akşam saatlerinde sıcaklığın 24/8 derece aralığında olması beklenmektedir. Odeon ile ilgili ayrıntılı bilgi ve görsellere Google üzerinden ulaşabilir ve amfitiyatronun iç yapısını, koltuklarını vb. incelemek isteyebilirsiniz. Sahne ve izleyici yerleşimi açısından TED’in ana etkinliklerinin düzenlendiği sahnelere çok yakın bir mekandır Odeon. Amfitiyatro olarak tasarlanmasından ötürü gelirken yanınızda koltuklar için minder, şal, vb. türde eşyalar bulundurmak iyi bir fikir olabilir.