Hakkımızda

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve İngiltere Başbakanı Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

TEDx, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme, tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TED Talks ve TEDx Talks videoları şimdiye kadar internette 4 milyardan fazla izlendiler.

Ankara’da 10 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek “Dream of You!” teması ile düzenlenecek olan TEDxAnkara, birbirinden değerli fikirleri ve konuşmacıları Congresium’da bizlerle buluşturacak. Etkinlikte konuşmaların yanı sıra; sahne performansları, flash mob ve gösteriler ile unutulmaz bir gün yaşayacağız. Programın detayları etkinlikten 3 ay önce kamuoyu ile paylaşılacak. Ankara’da ilk kez TEDxAnkara adıyla düzenlenecek etkinlik ile ilkler gerçekleştirilecek.

  • Konuşmacı önerilerini sadece “Konuşmacı Öneri Formu” aracılığıyla yapınız. E-Posta aracılığı ile tavsiye edeceğiniz kişiyi de eklediğiniz öneriler bizi zor durumda bırakmaktadır.
  • Konuşmacı ajansları ile çalışarak “x kişiyi TEDx konuşması yaptırıp, ücretini artıralım” temalı amaçlarla bizimle iletişime geçmeyiniz.
  • TEDxAnkara tamamen amatör bir ruhla gerçekleştirilmektedir. Tamamı gönüllü olan ve hayallerini gerçekleştirmeye çalışan sıradan insanlarız. Bizleri jet sosyetenin otel toplantılarında vs. göremezsiniz, göremeyeceksiniz.
  • TEDxAnkara tarihi önceden belli olan ve Türkiye’de düzenlenen diğer TEDx etkinlikleri ile aynı tarihlerde etkinlik düzenlememektedir.
  • TEDxAnkara asla ve asla konuşmacılara/gönüllülere ücret ödememektedir. Böyle bir beklentiniz varsa yanlış yerdesinizdir.
  • TEDxAnkara hayallerin topluma ilham verilmesi için paylaşılacağı bir platformdur. Başka gayelerle bizler ile iletişime geçmeyiniz.
  • TEDxAnkara’da konuşma yapmayı ancak sesinizi topluma duyurmak, fark yaratmak, toplumu değiştirmek, insanlara ilham vermek, vb. amaçlarla isteyiniz. Öncelikle tutkulu olmalısınız. Sonrası kolay.
  • TEDxAnkara ekibinde yer almak için gönüllü olmanız, Ankara’da yaşamanız ve gerçekten içinizden gelerek çalışmanız gerekir. Başka bir şeye ihtiyacınız bulunmamaktadır.
Abonelik yönetim formu sadece bülten listesi abonelerinin kullanımı içindir.