#evdekal #TED ile Kal!

Salgın Günlerinde Yeni Bir Program: TED Circles

COVID19 salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Sosyal izolasyonun her geçen gün önemi daha da artıyor. Ve bu günlerde TED Circles programı ile TEDxAnkara topluluğunu birbirine bağlamaya devam ediyoruz. #evdekal dığımız bu dönemde tüm TEDx takipçilerini online programımız “TED Circles” ile bir araya gelmeye ve yenilikçi fikirleri tartışmaya davet ediyoruz. Salgın günleri sonrasında yüzyüze devam ettireceğimiz bu programımızda her ay TED tarafından belirlenen bir tema çerçevesinde TED konuşmalarını dinleyip daha sonra bir araya gelen bir grup ile ilgili konuşmaları tartışacağız.

NİSAN: DEĞİŞEN DÜNYA

Nisan ayında “Değişen Dünya” teması altında online olarak circle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. İlkini 17 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz circle buluşmalarında ikincisini 23 Nisan’da gerçekeştireceğiz.

NEDİR?

TED, TEDx, TEDxAnkara Nedir?

TEDxAnkara Nedir?

“Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan TED lisansı altında, bağımsız olarak Ankara’da 2018 yılı Mart ayından bu yana düzenlenmekte olan TEDxAnkara, birbirinden değerli fikirleri toplumumuzla buluşturuyor. Etkinliklerde konuşmalar, sahne gösterileri, vb. programlara yer veriliyor. Ankara’da bağımsız bir TEDx topluluğu oluşturma gayesi ile düzenlenen TEDxAnkara,  herhangi bir kar amacı gütmemektedir.

TEDx Nedir?

TEDx, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme, tartışma imkanı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur. TED Talks ve TEDx Talks videoları şimdiye

TED Nedir?

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende