Yavuz Yiğit

Sosyal Girişimci – Münazara Eğitmeni

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü’nde başarı bursu ile okuyan Yavuz Yiğit 2007 yılında 6 aylığına Belçika’nın Antwerp Üniversitesi’nde eğitim gördü. 100’den fazla ulusal ve uluslararası projede aktif görev aldı. 2009 yılında Türkiye’nin en büyük bütçeli öğrenci kulüplerinden birinin kurulmasını sağlayan Yavuz Yiğit; Oxford, Cambridge ve Harvard Üniversitelerinin eğitmenlerinden münazara, hitabet, ikna kabiliyetleri ve liderlik konularında eğitimler aldı. 2013 yılında Uluslararası Mosaic Liderlik Programı’na dünyadan davet edilen 8 genç liderden biri oldu.

12 yaşından beri saatçi, petshop, turizm acentası, organizasyon firması, otel gibi pek çok farklı yerde çalıştı. 2011 yılında yenilikçi kurumsal sosyal sorumluluk projeleri üreten Aydiya Organizasyon’u kurdu. Şirket üniversiteler, belediyeler ve kurumlar için İyilik Şampiyonası, Sokak Olimpiyatları, Lise Üniversitesi, Münazara Okulu, Geleceğim Sosyal Bilimler Zirvesi gibi konseptler üretti. Aydiya Organizasyon İyilik Şampiyonası projesi ile hayatlarında hiç proje üretmemiş lise öğrencilerine 3 ayda 48 proje ürettirdi ve bu projelerle 1 milyon TL’lik değerin üretilmesini sağladı.  BBC, BBC Radyo, CNN International kanallarında Türkiye ile ilgili tartışmalara katıldı bu kanallara röportajlar verdi. GlaksoSmithKline, TRT World, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı dahil pek çok kurumda eğitimler verdi.

Hakim Türkmen ile birlikte Cine 5 kanalında sosyal medya içerikli “Çok Net” isimli televizyon programını hazırladı ve sundu.

​Münazara Okulu projesiyle 2016 Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri Yarışması’nda Yılın En İyi Eğitim Projesi Ödülü’nü aldı.

Eğitim verdiği öğrencileri Dünya Arapça Münazara Şampiyonluğu da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası 20’den fazla kupa kazanmışlardır.

Organize Deliler adıyla kuruculuğunu yaptığı gençlik hareketinde Dünyayı Değiştirme Akademisi programını yürütmekte ve gençlere projeler ürettirip, harekete geçmelerini sağlamaya çalışmaktadır.